Zawody 15 sierpnia 2020 r.
W miniony weekend na strzelnicy Karczemka koło Pleszewa odbyły się 20 Zawody Strzeleckie Rezerwistów Wojska Polskiego. Zawody organizował Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Kaliszu wspólnie z Klubem Strzelectwa Sportowego LOK Bursztyn w Kaliszu.
Zawody obejmowały 2 konkurencje: pistolet centralnego zapłonu oraz pistolet sportowy (bocznego zapłonu). W każdej konkurencji ocenianych było 10 strzałów. Łączny wynik z obydwu konkurencji stanowił o ostatecznej klasyfikacji zawodnika.
6 najlepszych zawodników dodatkowo wzięło udział w finale, rozgrywanym w formule jednostrzałowej serii, po której zawodnik z najsłabszym wynikiem odpadał z rywalizacji, aż do ostatecznego rozstrzygnięcia i wyłonienia zwycięzcy. Finałowa szóstka wygląda następująco:
1 miejsce – Mariusz Buda
2 miejsce – Filip Suliga
3 miejsce – Adamkiewicz Artur
4 miejsce – Kubasik Tomasz
5 miejsce – Marcin Woźnikiewicz
6 miejsce – Ryszard Rogacki
Wszyscy finaliści reprezentowali KSS LOK Bursztyn.
Równolegle odbyły się zaległe Mistrzostwa KSS LOK Bursztyn w strzelaniu z pistoletu i karabinu małokalibrowego, w ramach których rozegrano
4 konkurencje:
* karabin sportowy (bocznego zapłonu) 10 strzałów ocenianych (KSP10)
* karabin sportowy (bocznego zapłonu) 20 strzałów ocenianych (KSP20)
* pistolet sportowy (bocznego zapłonu) 10 strzałów ocenianych (PSP10)
* pistolet sportowy (bocznego zapłonu) 20 strzałów ocenianych (PSP20)
O wygranej w konkurencji decydowała liczba zdobytych punktów. W poszczególnych konkurencjach najlepsze wyniki osiągnęli:
Sławomir Balcerzyk w konkurencji KSP10,
Mikołaj Morkowski w konkurencji KSP20,
Tomasz Kubasik w konkurencji PSP10,
Marcin Woźnikiewicz w konkurencji PSP20.
Zwycięzcy zostali uhonorowani tytułem Mistrza Klubu w danej konkurencji oraz pamiątkowym pucharem.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników a wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów na kolejnych zawodach.
20 Zawody Strzeleckie Rezerwistów WP – komunikat
20 Zawody Strzeleckie Rezerwistów WP – galeria
Mistrzostwa Klubu w strzelaniach z broni małokalibrowej
Mistrzostwa Klubu w strzelaniu z broni małokalibrowej – galeria